Jak levně na Maledivy

Jak levně na Maledivy? Když jsme se ve 2012 poprvé vypravovali na Maledivy bez cestovky, bylo téma individuálního cestování do této rajské destinace stále ještě jedním velkým tabu. Bylo to chvíli poté, kdy se Maledivy otevřely i všem cestovatelům nezávislým na CK. Do té doby byla spousta cestovek přesvědčena, že Maledivy „patří jim“ a pamatuji si, kolik hejtů jsem zpočátku sklízela, když jsem si následně dovolila sdílet návody na svých stránkách (LevneNaMaledivy.cz – nyní v rekonstrukci), jak si takovou vlastní dovolenou na Maledivách naplánovat. Naštěstí doba postoupila, a tak se individuálně a mnohdy levně, na Maledivy každoročně vypravuje stále více dovolenkářů. Však i během doby covidu byly Maledivy jednou z mála exotických zemí, kam se dalo cestovat jen s minimálním omezením a za skvělé ceny.

Jak Levně na Maledivy

Jak levně na Maledivy / dovolenkarka.cz

Na Maledivy se vždy rádi vracíme a mělo tomu být i letos, záčátkem února. Bohužel jsme nuceni cestu přesunout. Bylo by mi však líto nesdílet s vámi alespoň tipy na letenky a na ostrovy, které jsme již navštívili dříve a možná vám přidám i ty, které jsem měla naplánované, že během této dovolené navštívíme nově. Proto se s vámi podělím o jednoduchý návod, jak si splnit svůj sen a naplánovat si svou vlastní dovolenou a vydat se taky levně na Maledivy.


Před jakoukoliv cestou do zahraničí, před nákupem letenek, si pročtěte konkrétní podmínky vstupu do země, nejen z hlediska covidu, i z pohledu víz a jiných bezpečnostních doporučení, a to na stránkách MZV.cz !!! 

Letenky, ubytování a další zde popsané služby si rezervujete na vlastní odpovědnost. Tipy na letenky a ubytování zde uvedené jsou pouze ukázkou a ceny zde vyobrazené nemusí být již dále platné. Berte v potaz, že ceny letenek i ubytování, stejně jako jejich dostupnost a kapacita, se mohou během dne klidně i několikrát měnit. 

Nezapomínejte na zdravotní cestovní pojištění v dostatečném krytí. Pokud hodláte na Maledivách provozovat některý z vodních sportů, ujistěte se, že vaše pojištění ho kryje, případně se připojistěte. 


Levné letenky na Maledivy

Není žádným tajemstvím, že nejraději vyhledávám letenky na vyhledávači Skyscanner.cz . Můžete si zde zadat jako místo odletu konkrétní letiště i celou zemi a zároveň, pokud nevíte přesné datum, nechat si vyhledat lety v rámci celého měsíce a vybrat si tak nejlevnější let. Více se o tomto vyhledávači rozepíšu v mém návodu Jak na levné letenky.

Jak levně na Maledivy

Jak levně na Maledivy

V ukázkovém tipu jsem vyhledávala lety pro únor a nejlevněji mi vyšel pohodlný let z Mnichova se Saudia Airlines. V rámci letenky je i odbavené zavazadlo 23 kg a čekání mezi navazujícími lety není ani při zpáteční cestě nijak drastické.

Levné letenky na Maledivy

 

Do vyhledávače jsem tedy zadala odlety z Německa a přílet na Maledivy, na mezinárodní letiště v Male. Vidím, že nejlevnější se mi během února nabízí lety z Mnichova, z kterého moc rádi odlétáme. Je zde cenově dostupné parkování s bezproblémovou dopravou na letiště, a proto volím Mnichov – Male v termínu 1.-12.2.2023.  Dalším důležitým faktorem pro mě bývá čas odletů a příletů.

Již mi není 20, a proto upřednostňujeme pohodlné odlety přes den a přílety do dané destinace v ranních hodinách, kdy nemáte problém dostat se z letiště do vámi vybraného místa. Zároveň je u Malediv třeba vybírat termíny mimo pátek. Pátek je na Maledivách volným dnem a operuje jen velmi malé množství lodí, většinou jen soukromých. Pro odlety je lepší volit večerní hodiny, kdy máte ještě poslední den dostatek času dopravit se na letiště, případně věnovat den prohlídce Male.

 

Levné letenky na Maledivy

 

Vyberu z kalendáře termín, který mi nejvíc vyhovuje. Následně vybírám i daný let, kde mi vyhovují časy odletů, přestupy, cena i letecká společnost a přejdu na rekapitulaci nabídky, kde si vyberu, jak letenku zakoupím. Před covidem jsem neměla problém na poslední chvíli rezervovat letenky i přes zprostředkovatelské agentury. Nyní si však dávám velký pozor, abych lety rezervovala přímo přes dané letecké společnosti. Jsem vyškolená tím, že když se váš let zruší – změní, je mnohem pohodlnější řešit vzniklou situaci přímo s danou leteckou společností než se zprostředkovatelem.

Levné letenky na Maledivy

Vybírám tedy nákup letenek přímo přes leteckou společnost Saudia Airlines a pokračuji na jejich stránky.

 

Levné letenky na Maledivy

Na stránkách Saudia Airlines ponechávám cenu za letenky ve měně SAR, kterou si následně přepočítávám na koruny přes Google. Vybírám nejlevnější variantu, kde je v ceně i odbavené 23 kg zavazadlo. Samozřejmě, každý si vybere, co sám vyžaduje. Naučila jsem nám rezervovat letenky až na poslední chvíli, kdy vím, že je nebudu potřebovat refundovat/ rebookovat. Kdybych rezervovala let hodně dopředu, určitě bych si pojistila možnost změny či refundace.

Konečná cena a rekapitulace a nyní již přecházíte na vyplnění údajů a k samotné platbě. Vždy kontrolujte správně vyplněné jméno a další údaje, včetně správně vyplněného emailu, kam vám přijde potvrzení. Doporučuji mít i u dané letecké společnosti registraci, kde se vám ukládají vaše lety.

Druhou variantou, jak letět levně na Maledivy, je v současné době varianta, kdy si poskládáte lety od letecké společnosti Wizz Air. Nejvýhodnější jsou aktuálně varianty z Vídně, kdy si neleznete zpáteční lety do / z Abu Dhabí a následně na to nakombinujete zpáteční lety z Abu Dhabí do Male, na Maledivy. Tato varianta je ideální pro ty dovolenkáře, kterým v případě nenavazujících letů, nebude vadit strávit na letištích i více než 10 hodin. Případně pro ty, kteří si takto rádi spojí návštěvu v Abu Dhabí s pobytem na Maledivách. V nabídce je dostatek levných termínů, a proto je jen na vás, zda si s vyhledáváním navazujících letů a jejich kombinací budete chtít pohrát.

Letenky vyhledávejte a rezervujte přímo přes leteckou společnost Wizz Air. Zde dávám malý příklad v termínu 31.-11.2.2023, kdy by bylo třeba vydržet na navazující lety více než 10 hodin tam a na cestě zpět strávit necelý den v Abu Dhabí. V ceně letenek je však pouze příruční batoh, který se vejde pod sedačky, a proto jste svobodní při cestování, kdy se nemusíte starat o odbavená zavazadla. Pokud si dáte chvilku a pustíte se do vlastního hledání, je možné, že naleznete i levnější kombinaci termínů s delší pauzou v Abu Dhabí. Ještě levněji vás tato varianta vyjde, pokud máte členství u Wizz Air.

Levné letenky na Maledivy

Levné letenky na Maledivy


Nyní máme letenky, a tak se podíváme na ubytování:

Ubytování na Maledivách

Na Maledivách se vám nabízí dvě základní varianty na ubytování. Osobně máme v oblibě cestování přes několik obydlených ostrovů s následným několikadenním pobytem na resortu nedaleko Male. Ale to, jak si vaši dovolenou naplánujete vy, je zcela na vás:

 1. Ubytování v resortech 
 • je zde možné pít alkohol
 • ženy zde mohou být v plavkách
 • zákaz nudismu
 • ve většině případů je třeba zaplatit zpáteční dopravu organizovanou resortem, která činí nemalou částku
 • vše je vyumělkované, nastavené pro turisty

Ubytování v resortech je snem nemála dovolenkářů. Kdo by neznal ty pohlednice domků na kůlech v moři s výhledem na západy slunce. Když chce ode mě někdo radu, jak si naplánovat dokonalou dovolenou na Maledivách, vždy doporučuji, zařadit do vašeho pobytu i několik nocí na některém z resortů. Ať již na začátku pobytu, či na konci. Stejně tak je možné nechat si zařídit jednodenní výlet do některého z resortů v okolí obydlených ostrovů, kde bydlíte levně. Je spousta luxusních resortů, ale při chvilce hledání např. na Bookingu, naleznete i ty cenově dostupné. Některé nabízí akční ceny pro mimo sezónní termíny, nebo pro ty, kteří rezervují dostane dopředu. Na jeden takový resort z námi oblíbených a cenově dostupných, vám dávám tip:

Sun Siyam Olhuveli Maledivy

Vždy si níže, na kartě daného ubytování a v dotazech, kontrolujte podmínky a ceny dopravy a případně další upozornění a podmínky stravování. Například, co vše obsahuje polopenze, plná penze či All inclusive. program. Ukázka:

Podmínky Maledivy

2. Ubytování na obydlených ostrovech 

 • je zakázáno pít alkohol
 • koupání v plavkách je umožněno na tzv. Bikini Beach, které jsou upravené přímo pro turisty
 • je třeba nechodit ve vyzývavém oblečení a muži musí na veřejnosti nosit triko
 • doprava z / do Male je zajišťována veřejnými trajekty s různými jízdními řády – je třeba na to myslet a dopředu si zjistit u provozovatele hotelu, jak se na ostrov – z ostrova dostat
 • u některých ubytování je možné domluvit se na soukromé dopravě
 • autentický pohled do běžného života na Maledivách

Již na většině obydlených ostrovů s dobrým trajektovým spojením z Male naleznete méně či více kvalitní apartmány – pensiony -hotely, kde se můžete individuálně ubytovat. Doporučuji důkladně si prostudovat dle google maps a recenzí, jak daný ostrov vypadá a jaké se z ubytování nabízí případné výlety. V posledních letech je dobré myslet na to, že s rozvojem turismu již hotely v blízké vzdálenosti od Male, ztratily své panenské kouzlo. V zásadě platí, že čím dál a čím složitější je cesta z Male, tím větší ráj na vás bude čekat.

Připravila jsem pro vás několik tipů na mnou oblíbené obydlené ostrovy. Doprava na tyto ostrovy rychlou lodí z Male a zpět je cca 30-65 USD / osoba / 1 cesta. Záleží na konkrétním ubytování, počtu lidí a pod. Kliknutím na náhled zjistíte cenu, podmínky dopravy a více info k ubytování:


Thoddoo

Thoddoo ubytování

Ukulhas

Ukulhas ubytování

Rasdhoo

Rasdhoo ubytování

 


Nenadchlo vás žádné z mých oblíbených ubytování? Vyhledejte si své vlastní z široké nabídky: 

 

Ubytování na Maledivách


Jakmile máte letenky, ubytování, cestovní pojištění a víte, jak vám vše bude navazovat i s dopravou, doporučuji se zamyslet i nad možnými výlety, které se dají na Maledivách podniknout, např.:

 • výlet na sand bank – opuštěný písečný výběžek v moři
 • výlet na tzv. Picnic island – neobydlený ostrov určený pro výlety
 • výlet na některý z okolních resortů s možností pití alkoholu (během covidu nebylo možné – nyní se začíná opět nabízet)
 • výlet lodí na západ slunce a pozorování delfínů
 • výlet za šnorchlováním / potápěním
 • prohlídka hlavního města
 • prohlídka některého z okolních obydlených ostrovů
 • rybolov
 • pobyt na výletních – potápěčských lodích
 • aj.
Výlet na Sandbank

Výlet na Sandbank / Maledivy


Pobyt – výlet na ostrov Maafushi 

Když jsme ve 2012 navštívili Maafushi poprvé, byly na ostrově tak tři pensiony a další hotely se vystavovaly. Moc turistů tu člověk stále ještě nepotkal a když jsem pár let po porovnala svoje první fotky s ostrovem, který se proměnil snad nejvíce z těch obydlených na Maledivách (alespoň podle mé zkušenosti), nestačila jsem se divit. Není však důvod Maafushi zcela odsuzovat.

Pokud hledáte pulsující destinaci s poměrně uvolněnými pravidly na obydleném ostrově (stále však myslete na to, že to jsou pořád Maledivy!), s nabídkou sportovních vodních aktivit a bohatou nabídkou výletů, pak jste na Maafushi správně, minimálně na pár nocí. Takže pokud chcete zažít i několik rušných dní na ostrově, který má oproti jiným výborné dopravní spojení s Male, pak zařaďte do svého itineráře i Maafushi.


Doufám, že vám můj ukázkový návod „Jak levně na Maledivy“ přišel vhod a třeba i někomu udělal radost a pokud jste se nechali inspirovat, budu ráda, když mi pošlete foto pozdrav a třeba mě i označíte na instagramu #dovolenkarka

Krásnou dovolenou

Vaše dovolenkářka

Jak levně na Maledivy

Jak levně na Maledivy / dovolenkarka.cz


Poslední rada na závěr:

Pokud víte, že chcete strávit pobyt pouze a jen na resortu, vyjde většinou výhodněji zaplatit si některý last minute od cestovky:

Než si však dovolenou přes CK zakoupíte, doporučuji projít si hodnocení daného resortu jak na Bookingu, tak i na Tripadvisoru a podívat se na některé novější fotografie, případně navštívit oficiální stránky resortu. Ušetříte si případné zklamání.


Mohlo by vás také zajímat: 

Pokud čtete mé stránky, souhlasíte, že jste se seznámili s podmínky jejich použití a souhlasíte s využitím souborů cookie Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close