16 tipů pro výlety na Fuerteventuře

 

Mezi výlety na Fuerteventuře si jistě vybere každý to své. Co se týče velikosti, je Fuerteventura druhým největším a zároveň nejdelším ze všech Kanárských ostrovů. Jeho rozloha čítá cca 1660 m2 a za součást Fuerteventury se považuje i přilehlý ostrov Lobos. Těšit se zde můžete na krásné světlé pláže. Žlutý a bílý písek jsou zde nejčastejší. Letiště se nachází cca 5 kilometrů od hlavního města Puerto del Rosario a cesta letadlem vám bude přímými lety z Německa trvat 5 hodin a i z ČR již nemusíte přestupovat. Přímé lety se vám nabízí např. se Smartwings či s ČSA. Nejvyšším bodem ostrova Fuerteventura je Pico de la Zarza ( 812 m). Co se týče turismu, oblíbili si místní pláže a ideální vítr kromě surfařů i příznivci kitesurfingu a windsurfingu. Nechte se zlákat k dovolené i vy a inspirujte se mými výlety na Fuerteventuře:

Výlety na Fuerteventuře

Ať už jste se na ostrov vypravili za sportovní dovolenou, nebo se těšíte, jak zde budete nerušeně relaxovat, mé dnešní tipy pro výlety na Fuerteventuře vám jistě přijdou během vašeho pobytu vhod. Určitě naleznete i další krásná místa, která navštívit, ale já pro vás vybrala ta, která mě nejvíc oslovila a díky kterým se vám podaří poznat ostrov křížem krážem a podívat se na skok i za jeho hranice.

Ubytování na této pláži si rezervujte > ZDE <

Playa Esmeralda, Fuerteventura

Fuerteventura, Costa Calma / Foto: Dovolenkářka

1. El Cottilo a jeho pláže

Městečko El Cottilo na severozápadním břehu ostrova Fuerteventura bylo prvním pobřežím, se kterým jsem se zde seznámila a věřím, že jeho návštěva by neměla chybět ani na vašem seznamu pro výlety na Fuerteventuře. Získalo si mě nejenom svou atmosférou staré rybářské vesnice, ale do paměti se mi vrylo i krasnými plážemi, které se zde jakoby ocitly omylem. Připravte se na téměř karibské zátoky s jemným bílým pískem, ke kterým elegantně kontrastují černá lávová skaliska. Tím, jak je většina tamních lagun mělká, jsou pláže El Cottilo vyhledávaným místem i během zimních měsíců, kdy se zde během slunečních dní můžete příjemně prohřívat.

Výlety na Fuerteventuře: El Cottilo

Kanárské ostrovy, Fuerteventura, El Cotillo / Foto: Dovolenkářka

El Cotillo, Výlety po Fuerteventuře

El Cottilo, Výlety po Fuerteventuře / foto: Dovolenkářka

V El Cottilo byste měli zůstat i na večeři. Osobně doporučuji restauraci Azzuro Chill Out a mnou oblíbenou Paellu (min. pro 2 osoby).

2. Maják Faro del Tostón

Pokud jste milovníky majáků, pak ostrov Fuerteventura vám jich nabídne hned několik. Jeden z nich se nabízí, pokud jste mezi své výlety na Fuerteventuře zařadili již zmíněné městečko El Cottilo. K Majáku Faro del Tostón si můžete naplánovat několikahodinový pěší výlet, nebo se sem vypravit pohodlněji na kole či autem. Za hezkého počasí si určitě nezapomeňte osušku a plavky, cestou se vám naskytne hned několik romantických lagun k relaxaci. Podle toho jak daleko si po pobřeží zajdete, tak osamocenou lagunu budete mít.

Výlety na Fuerteventuře: Faro del Tostón

Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Faro del Tostón / Foto: Dovolenkářka

Fuerteventura: El Cottilo / výhled na Faro del Tostón

Fuerteventura: El Cottilo / výhled na Faro del Tostón

3. Město Corralejo

Město Corralejo na severu ostrova vás bude bavit. Nedokážu posoudit, jak rušné je od nástupu coronaroviru, ale běžně se jedná o pulsující a příjemné turistické místo, kde se rozhodně nebudete nudit. Oblíbené jsou mezi výlety na Fuerteventuře nejen procházky promenádou, ale určitě se v uličkách Corraleja zastavte na nějaké dobré tapas a kávu s výhledem. Osobně pro mě Corralejo bylo příliš rušným místem na to, abych nás zde ubytovala, ale na nákupy jsme jezdili zásadně sem. Z města je možné vypravit se rovnou i pěšky na místní pláže. Nejen během zimních měsíců jistě využijete jejich tradiční zákoutí proti větru postavená z kamení.

Akční ubytování v Corralejo – vyhledejte a rezervujte ZDE 

Fuerteventura: Corralejo

Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Corralejo / Foto: Dovolenkářka

4. Flag Beach a Corallejo

Ať už holdujete větrným sportům, jakými jsou kitesurfing a windsurfing, nebo hledáte skvělé místo pro ralaxaci a rádi pozorujete vlny, pak byste rozhodně něměli zůstávat jen v centru města Corralejo. Vypravte se na procházku, přibalte si plavky a svačinu na pláž. Nebo si rovnou domluvte kurz kitesurfingu, případně si jen zapůjčte vybavení a vaše aktivní a relaxační dovolená může začít.

Fuerteventura: pláže v okolí Corralejo

Kanárské ostrovy v zimních měsících, Fuerteventura, Corralejo / Foto: Dovolenkářka

Výlety na Fuerteventuře: pláže v okolí Corralejo a výhled na ostrov Lobos

Kanárské ostrovy, Fuerteventura, pláže v okolí Corralejo a výhled na ostrov Lobos a Lanzarote / Foto: Dovolenkářka

5. Písečné duny Corralejo

Oblast písečných dun nedaleko města Corralejo, jsou jedním z hlavních lákadel, za kterými na ostrov Fuerteventura spousta turistů přilétá. Musím uznat, že se opravdu jedná o impozantní místo, odkud budete odjíždět s pískem nafoukaným naprosto všude. Doporučuji zastavit na osamoceném místě, abyste si duny užili jen pro sebe. Corralejo písečné duny patří mezi oblíbené zastávky pro fakultativní výlety na Fuerteventuře,  pořádané cestovkami a místními touroperátory. V momentě, kdy byste na takový zájezd narazili, je lepší opravdu popojet kousek dál, aby vám řvoucí turisté nekazili dojem z takto krásného místa.

Výlety na Fuerteventuře: písečné duny Corralejo

Kanárské ostrovy, Fuerteventura, písečné duny Corralejo / Foto: Dovolenkářka

Fuerteventura: písečné duny Corralejo

Kanárské ostrovy, Fuerteventura, Corralejo / Foto:Dovolenkářka

6. Ostrov Lobos

Přilehlý ostrov Lobos je doslova přírodním rájem pro vaše dovolenkové dny. Pokud jste ubytovaní v okolí Corralejo a vyhledáváte výlety na Fuerteventuře, při kterých nemusíte daleko cestovat, je právě tento tip skvělý pro vás. Lodě vyjíždí z přístavu v pravidelných intervalech a na ostrově Lobos se kromě relaxace na pobřeží můžete vypravit na různě náročné túry.

7. Ostrov Lanzarote

Pokud je vám ostrov Fuerteventura již malý, nebo zdali chcete využít všech výletních možností, které se vám ve městě Corralejo nabízí, určitě byste se měli vypravit i na nedaleký ostrov Lanzarote. Pro dokonalý požitek z návštěvy i sousedního ostrova doporučuji alespoň 1- 3 noci, výlet lze ale naplánovat i jako jednodenní. K ostrovu Lanzarote více zase někdy příště.

Playa del Papagayo / Lanzarote

Playa del Papagayo / Lanzarote

8. Vyhlídka Mirador de Moro Velosa

Vyhlídek, za kterými vás výlety na Fuerteventuře mohou dovézt, je sposta. Já jsem vybrala tu, která nás nejvíc oslovila. Už jen samotná cesta na Mirador de Moro Velosa je zážitkem. Cestou určitě zastavujte i na informačních odpočívadlech, kde se mnohdy dozvíte i zajímavosti z historie ostrova. Přímo na vrcholu budete mít dechberoucí výhled na celý ostrov Fuerteventura a připravte se na to, že pokud dole fouká, tak zde se budete držet, abyste doslova neodlétli.

9. Okolí La Oliva

Okolí La Oliva ve vnitrozemí je doslova skanzenem venkovského života na Fuerteventuře. Kromě toho, že na každém kroku natrefíte na kozy, které se zde hojně pasou a dá se říci, že jsou ikonickým zvířetem na ostrově, by vašemu zájmu neměly uniknout ani historické větrné mlýny. Horské scenérie doplněné o tyto stavby budou  jistě skvělým úlovkem pro vaše cestovatelské fotografie. v místních obchodech i u samotných farmářů si nezapomeňte zakoupit a ochutnat tamní tradiční sýry, které jsou vyráběné právě z kozího mléka.

Výlety na Fuerteventuře, La Oliva

Kanárské ostrovy, Výlety na Fuerteventuře: La Oliva / Foto: Dovolenkářka

Ostrov Fuerteventura

Kanárské ostrovy, Fuerteventura, / Foto: Dovolenkářka

10. Pláž Sotavento

Dáváte přednost aktivní dovolené? Jste příznivci kitesurfingu a windsurfingu? Pokud ano, pak vás potěší, že jsem mezi mé oblíbené výlety na Fuerteventuře zařadila právě i tuto lagunu Sotavento. Stejně jako pro profesionální sportovce, je vzhledem ke své rozloze ideálním místem i pro začátečníky. Jestli to někde opravdu fouká, pak právě zde. I když majitelé škol v Corraleju vám budou tvrdit, že ty nejlepší místa pro tyto sporty jsou právě na jejich pobřeží. No, otestujte a dejte mi vědět, kde se vám kitovalo nejlépe.


Mohlo by vás také zajímat:


11. Playa Esmeralda

Krásná pláž, ke které to budete mít od hotelu jen pár kroků. Ideální místo pro ty dovolenkáře, kteří přílétají na Fuerteventuru zásadně kvůli relaxaci na pláži. Lehátka a slunečníky jsou na pláži samozřejmostí.

Fuerteventura: Playa Esmeralda

Fuerteventura, Playa Esmeralda / Foto: Dovolenkářka

12. Západní pobřeží – Aguas Verdes

Dramatické pobřeží na západě ostrova Fuerteventura je skvělým tipem především pro milovníky surfování. Vesnice Ajuy a letovisko Aguas Verdes je však mým tajným tipem pro všechny dovolenkáře, kteří neholdují rušným turistickým resotům. Vynechat byste zde neměli návštěvu Playa de las Muertes. Tamní pobřeží je ideálním místem i pro dlouhé procházky po pobřeží.

13. Caleta de Fuste

Caleta de Fuste je oblíbeným tustickým letoviskem nedaleko od letiště. Nabízí se zde ubytování v luxusních městských hotelech a místo je oblíbené i pro krátká ubytování po příletu a před odletem. Příjemné jsou zde procházky po turistické promenádě a určitě se vyplatí navštívit i tamní Saliny, odkud si můžete dovézt suvenýr v podobě soli.

14. Rušné pobřeží města Morro Jable

Morro Jable je další oblíbenou turistickou oblastí, tentokrát v jižní části ostrova Fuerteventura. Městská pláž se rozkládá paralelně k turistické promenádě a je téměř jedno, kde se zde ubytujete, vždy to budete mít na pláž téměř stejně daleko. Symbolem střediska je maják, který vás bude majestátně z dálky již vítat. Moro Jable je také skvělým výchozím bodem pro výlety na Fuerteventuře v jižní části ostrova a především, pokud plánujete navštívit úchvatnou pláž Cofete.

Ubytování v Morro Jable si rezervujete > ZDE < 

Fuerteventura, Morro Jable, Labranda Cactus Hotel / Foto: Dovolenkářka

15. Město Betancuria

Betancuria bývala až do roku 1834 hlavním městem ostrova Fuerteventura. V současné době se jedná o historické město s příjemnou atmosférou dob minulých, které se rozhodně vyplatí při vašich výletech navštívit. Za vaši pozornost stojí františkánský klášter Monasterio de San Buenaventura, který zde stojí od 15. století a z cesty ho jistě neminete.

Betancuria, Fuerteventura

Betancuria, Fuerteventura / foto: Dovolenkářka

16. Pláž Cofete

Playa de Cofete je dle mého nejmagičtější pláží na ostrově Fuerteventura. Záměrně jsem si tento tip ponechala až na závěr, abych dostála rčení „to nejlepší na konec“. Na pláž Cofete se dopravíte zapůjčeným autem či čtyřkolkou. Doporučuji vybírat auto, které vás v půli cesty nezradí a mít kvalitní pojištění.

Fuerteventura, Pláž Cofete / Foto: Dovolenkářka

Ne nadarmo se od místních dozvíte, že pláž Cofete je za odměnu. Připravte na více než 20 kilometrový výlet, přičemž cca posledních 8 kilometrů budete drncat přes kamenitou cestu. Během té trasy na vás budou čekat úchvatné výhledy na dramatické pobřeží, a proto se připravte i na to, že samotná cesta vám zabere delší čas, než byste zprvu plánovali. Jistě mi dáte za pravdu, že by byla škoda na těchto odpočívadlech nezastavovat a nekochat se doslova božskými výhledy.

Fuerteventura, Pláž Cofete / Foto: Dovolenkářka

Pláž Cofete není pláží v tom slova smyslu pro koupání a jiné tradiční plážové radovánky. Těšit se však můžete na dlouhou procházku. Plavky si klidně můžete zapomenout v autě a na skákání do vln z kraje pobřeží to zcela určitě také bude.

Fuerteventura – pláž Cofete, zapůjčené auto od Avis / foto: Dovolenkářka

A teď už mi nezbývá nic jiného, než vám popřát krásnou dovolenou a vydařené výlety na Fuerteventuře!


Mohlo by se hodit:

Ubytování na Fuerteventuře

Pokud čtete mé stránky, souhlasíte, že jste se seznámili s podmínky jejich použití a souhlasíte s využitím souborů cookie Více informací

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close